Програмата включва множество изложби, аудио-визуални, театрални и VR пърформанси, видео арт прожекции, лекции, презентации, творчески работилници и концерти.
„По-различното тази година е, че изложбата, която традиционно заема основна част от програмата, се разпростира извън галерията на НХА - на още няколко локации в града. Имаме над 60 артисти като тези, които идват тук в България са от около 5-6 държави, но има много повече, които са застъпени във видеоселекцията или поне 10-15 държави“, заявява Галина Димитрова-Димова, която заедно с Венелин Шурелов са куратори на фестивала.
Тази година акцент в програмата щe е участието (за първи път у нас) на световноизвестния пърформанс артист Stelarc (Австралия) - пионер в изкуството, създадено с био-технологии, роботика и дигитални медии. За първи път в България ще гостува и Мива Матрейек (САЩ), чиито пърформанси създават магична реалност, в която тя е силует и сянка, взаимодействаща с анимирани от нея образи.
Изложбите са на пет локации - галериите "Академия", "Кредо бонум" и "Сердика", Гьоте институт и Триъгълната кула на Сердика към Музея на София. Концертите са на The Science, SoundCamp (Великобритания), Мimionix & Quantum space, Saturated Pixels, Zero One, Иван Шопов и Бояна Желязкова.Синята зала на Чешкия център ще бъде локация и за специалната селекция от над 30 видео арт и експериментални аудио-визуални форми, които ще се прожектират всеки следобед там в дните на фестивала.
Величието на Родопите: СБХ представя Симеон Николов - живопис
POSTHUMAN URBAN през погледа на четири авторки, с куратор Гергана Минкова
Проф. Иван Газдов подреди в обновената галерия в Ямбол постоянна изложба с творби, дарени на родния му град
Отбелязват 120 години от рождението на Стоян Венев в Кюстендил
Добавете коментар