Pavel
Francaliiski
(1884 - 1956)
Планински пейзаж
Style: Jivopis
Size: 62 x 78 cm
Size: 62 x 78 cm
Initial price: 1800 BGN
неподписана
Artwork details
Vasil
Zahariev
(1895 - 1971)
Самоков
Style: Jivopis
Size: 40 x 50 cm
Size: 40 x 50 cm
Initial price: 600 BGN
Sold: 600 BGN
графика
Artwork details
- Criskarets (1879-1950)
Пей
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 22 x 29 cm
Material / Techique: Aquarel
Size: 22 x 29 cm
Initial price: 700 BGN
Sold: 700 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Край Самоков
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 28 x 40 cm
Material / Techique: Aquarel
Size: 28 x 40 cm
Initial price: 800 BGN
Ilya
Petrov
(1903-1975)
Целувка
Size: 7 x 6 cm
Initial price: 600 BGN
графика, неподписана
Artwork details
Dechko
Uzunov
(1899-1986)
Голо тяло
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel, Paper
Size: 75 x 54 cm
Size: 75 x 54 cm
Initial price: 3900 BGN
Dechko
Uzunov
(1899-1986)
Абстрактна композиция
Style: Abstraction
Material / Techique: Mixed techniks
Size: 50 x 70 cm
Size: 50 x 70 cm
Initial price: 1800 BGN
Dechko
Uzunov
(1899-1986)
Абстрактно
Style: Abstraction
Size: 48 x 36 cm
Size: 48 x 36 cm
Initial price: 1600 BGN
неподписана
Artwork details
Unknown
author
Портрет на Владимир Илич Ленин
Style: Jivopis
Size: 40 x 30 cm
Size: 40 x 30 cm
Initial price: 200 BGN
Sold: 600 BGN
неподписана
Artwork details
Vasiliy
Nechitaylov
(1888 - 1980)
Пейзаж
Style: Jivopis
Size: 24 x 35 cm
Size: 24 x 35 cm
Initial price: 950 BGN
Sold: 950 BGN